Meccsösszefoglaló: 10.19. Mágusok-Zrínyi KK – FONTI-FIVE Petőfi SE

Mágusok-Zrínyi KK – FONTI-FIVE-Petőfi SE
2018.10.19. 19:00
Kaposvár, Táncsics Mihály Gimnázium

Végeredmény: 70-61 (19-13, 14-12, 17-16, 20-20)

Pénteken zajlott le csapatunk második szezonbeli bajnoki mérkőzése, idegenben, Kaposváron. Nem sikerült a győzelem megszerzése, de csupán kilenc pont volt a differencia a két csapat között a találkozó végén. A mérkőzés elején már sikerült előnyt kiépítenie a Kaposvárnak, amelyet végig meg tudott tartani. Csapatunk játékosai olykor jobban, olykor kevésbé faragtak le előnyükből. Összességében dicséretet érdemelnek játékosaink, mert az egész mérkőzésen jó védekezést produkáltak. Ugyan négy negyedből hármat megnyert a Mágusok együttese, de azt is kevés ponttal. Az utolsó, negyedik játékrészben pedig egyenlő volt a pontszerzés a két csapat oldalán.
Szép volt fiúk! Ezen a héten, pénteken (10.26. 20.00) a Szombathely együttese látogat hozzánk.

Petőfi Áron, a FONTI-FIVE Petőfi SE edzője:
Egy olyan mérkőzésen szenvedtünk vereséget, amin összességében a mostani állapotunkhoz képest küzdésben, akarásban és védekezésben nem teljesítettünk rosszul. Ez a Kaposvár egy nagyon masszív csapat lesz idehaza az idén, ebben a bajnokságban. Sajnos meghatározta a mérkőzés menetét, hogy a később egyébként jól működő 1-3-1-es zónavédekezésünk az első 3-4 percben nem működött, de sokkal inkább az volt a baj, hogy a Kaposvár az első negyedben szinte hibátlanul, 80% körül dobott és gyakorlatilag ezt a tíz pontos hátrányt kergettük, cipeltük magunkkal az egész mérkőzésen. Sokszor feljöttünk öt pontra, hat pontra, de a döntő helyzetekben nem tudtunk közelebb kerülni. Elsősorban egyébként a támadásbeli hiányosságaink miatt, amit eddig többet gyakoroltunk edzéseken. Összességében a védekezésünkkel elégedett vagyok, nincsenek rossz érzéseim, küzdöttünk, dolgoztunk, de nyilván a támadójátékban még sokat kell fejlődnünk és sokat kell együtt játszanunk, hogy igazán eredményesek legyünk, de maga a hangulat, illetve ha tíz ilyen emberrel végig tudjuk játszani a szezont, akkor azt gondolom hogy tudunk csapat lenni. Ez az elsődleges cél ebben az évben.