Fiú Egyetemi Kosárlabda Bajnokság férfi Nyugat

Végeredmény: 74-112 (15-27, 20-29, 20-29, 19-27)

PTE-EMES Petőfi SE: Kezdők: Szavai P. 3/3, Sütő A. 11/3, Kovács A., Marton B. 8,/3, Szőnyi D. 10/3, Komlódi D. 11/9, Pungor Sz. 6/6, Fülöp Cs. 2, Mészáros M. 2, Kárpáti B. 7, Kovács D. 14.
Edző: Sipos Ádám

Szombathelyi Egyetemi SE: Kezdők: Czukor B. 7/3, Mészáros M. 21/3, FÖLDES M. 37/9, Karagity M. 10, Perák D. 8, Láng M. 3, Gábor M. 2, Vicze Kristóf 6, Rátvay T. 20/6, Kerekes G. 8
Edző: Kéri Péter

A vendégcsapat mindegyik negyedet uralta, sok labdaszerzéssel (17 db), jó dobószázalékkal (közeli 62 %, három pontos 47 %) és kemény védekezéssel végig magabiztosan játszott. A hazai csapat elég új kerettál állt elő idén, fiatal játékosokkal, így még dolgozni kell a védekezésen és a támadómunkán egyaránt. Nagyon sok ki nem kényszerített eladott labdát produkáltak (21 db).

Sipos Ádám, a PTE-EMES Petőfi SE edzője:
Csapatom hozzáállásával és játékkedvével elégedett voltam, a srácok a lehető legtöbbet hoztak ki magukból. Gratulálok a szombathelyi srácoknak, sportszerű játékot mutattak be.

Kéri Péter, a Szombathelyi Egyetemi SE edzője:
Az első mérkőzésünkön még érződött a csapaton az összeszokottság hiánya. Reméljük, hogy ebben tudunk előrelépni, de ennek ellenére sikerült magabiztos győzelmet aratnunk.

Férfi kosárlabda NB II.
Atomerőmű SE – Kozármisleny-FONTI-FIVE-Petőfi SE
2017.10.19. Csütörtök, 16:00
Atomerőmű Sportegyesület Csarnok

Ranglisták élén a PETŐFI SE Férfi kosarasai

Veretlenül az élen a Kozármisleny -FONTI-FIVE-Petőfi SE férfi kosarasai az NB II nyugati csoportban. Legutóbb az atomvárosban Pakson nyertek 87-55 arányban. A győzelmi sorozat folytatódhat, hiszen Szönyi Daniék a Zalaegerszeget fogadják otthonukban, Kozármislenyben. A pontszerzőkről külön ranglistát vezet a Magyar Kosárlabda Szövetség. A legjobb tíz között találunk Kozármisleny -FONTI-FIVE-Petőfi SE kosarast. Kivétel a 3 pontosok listája, ahol Mészáros Márton a 12. A csapat legeredményesebb sikeres dobó játékosa Szönyi Dániel. A neve mindenhol szerepel a listákon és általában az élen. A két pontosok között lista vezető, pont átlaga 16. A lista vezető a kaposvári Fodor Dénes 18 ponttal. A legbiztosabb kezű büntető dobó Sütő Attila, minden elengedett labda a kosárban ült meg. A legtöbb büntetőt Mészáros dobta, ám volt közte sikertelen is. Az Atomerőmű SE- Kozármisleny -FONTI-FIVE-Petőfi SE bajnoki találkozón már az első két negyedben eldőlt, hogy ki vonul le 40 perc után győztesként. Petőfi Áron edző és Sípos Ádám játékos-edző vezényletével parádés dobásokat mutattak be a férfiak. Jó volt nézni, ahogy ráfordultak a palánkra és szórták a pontokat. A védekezés is szervezett volt, a paksi utánpótlás szakág vezetője, Morgen Frigyes győzelemre készült, majd meglepődött a vendég csapat produkcióján. Érdemes a tabellát is figyelni, ahol a három győzelem mellett, 262:192 a dobott és kapott pontok száma. Az arány a Dombóváriaknál minimális (256:183) különbséggel jobb, így a Tolna megyei gárda a lista vezető, a Mislenyiek a második helyett foglalják el. A zalaegerszegi együttes a Ricsilla Sport a harmadik, szintén veretlenül. A második vonalban a lányoktól eltérően, ahol 3 baranyai gárda játszik, a férfiaknál kettő szerepel a nyugati csoportban. Ide sorolták a PTE-PEAC együttesét. Pécsiekhez hasonlóan a Zalaegerszeg is két csapattal szerepel az NB II nyugati csoportjában.

NBII NŐI FUTSAL
ELTE-BEAC – PTE-ÁOK PETŐFI SE
2017.10.21. Szombat 17:30
Budapest, BEAC Sportcsarnok

Norvég futsalosok pécsi színekben

Az ELTE- BEAC – PTE-ÁOK Petőfi SE futsal bajnoki mérkőzésen a vendégek kiválóan védekeztek. A második félidőben két gyors gól, egy bírói tévedés és a mérkőzést a fővárosi egyetemisták nyerték 3:1 arányban. Az első félidőben sehogy sem találta a fogást egymáson egyik alakulat sem, a folytatásban azonban már felgyorsultak az események és sokkal élvezhetőbb volt a játék. Gerstweiller Dániel kilenctagú keretében négy norvég légiós kapott helyett, de egyikük sem talált a kapuba. Megtette ezt helyettük 2-0-s ELTE vezetésnél Hógli Claudia, de a pécsiek pontszerzési törekvéseit a hajrában Helly Annamária és az egyik sípmester hiúsította meg. A PTE-ÁOK Petőfi SE erőnléti edzője Gerstweiler Dániel kérdésünkre hangsúlyozta, hogy a pécsi egyetemisták az első félidőben remekül védekeztek. A BEAC-os hölgyek egy-két kapura lövést tudtak elvégezni. A 21. percben tört meg a gól csend, majd 3 perc múlva újabb gól. Ezt követően a pécsiek szépítettek, majd érett az egyenlítés, ám a bíró téves ítélete ezt megakadályozta és a vendéglátók megszerezték harmadik góljukat. Folytatás szombaton Pécsett a Széchenyi csarnokban újabb egyetemi csapat ellen. A TFSE gárdáját fogadják a Petőfi Se labdarúgói.

AMATŐR NŐI NBI KOSÁRLABDA
FONTI TRANS – PETŐFI SE – SZEGEDI KOSÁRLABDA EGYLET
2017.10.22. Vasárnap 16:00
Pécs, POTE Csarnok

Védekezés itt, védekezés ott, védekezés mindenhol

A Szeged női kosárlabda csapata szerethet Pécsre járni. A PEAC legyőzése után a Petőfi SE együttesét is legyűrte. A sikersorozat a PINKK ellen november közepén folytatódhat. Tegyük hozzá, hogy három pécsi női kosárlabda csapat játszik a bajnokság női vonalában, ahol eddig a PINKK a legeredményesebb. A POTE csarnokban a FONTI TRANS – Petőfi SE – Szegedi Kosárlabda Egylet mérkőzésre kilátogatok 30 percig egy nyílt, hajtós mérkőzést láthattak. Említsük meg a 2.negyedet, amikor a vendégek egy tripla dobással 13: 21-re elmentek. A pécsi mester Petőfi Áron időt kért, Czirják Noémi trükköz egyet, megmutatja nem véletlenül játszott évekig az élvonalba, majd a labda pattog egyet a kosár szélén és kifelé csorog. Az első húsz perc eredménye 22:29. A 25 percben 30:32, időt kér Mészárosné, Kovács Andrea. Ok: előtte Kalocsai Dorina csont nélkül szór be büntetőt, két pontosai ülnek. Az 1-es mezben játszó pécsi lány sikersorozatát a Szeged kemény játéka kerékbe törte. Ismét nem sikerült a felzárkózás a pécsi oldalon. A helyi egyetemisták is megpróbáltak keményen védekezni 12: 12-vel zárták a harmadik negyedet. Sokan itt kezdtek bizakodni, hogy ez a mérkőzés még meglehet. A játékvezetők sok esetben mást láttak mint a játékosok, hol a szegedi, hol a pécsi oldalon tévedtek. A negyedik negyedben talán többet hibáztak, mint a játékosok. Ezt alátámasztja a vendég csapat vezető edzőjének nyilatkozata, aki kérte a sípmestereket egy korrektebb mérkőzésre vezetésre. A találkozó záró 4 percében Petőfi Áron a pécsi fiatal lányokat küldte a parkettre, akik küzdelmet mutattak be, a pontszerzés nem sikerült. A találkozó után Mészárosné, Kovács Andreát arról kérdeztem, hogy a kemény védekezés mennyire látványos produkció: Amióta Szegeden vagyok számomra a védekezés elsajátítása a legfontosabb. Innen indítunk gyors támadást. Pécsett azt hiszem a védekezésünk jó volt, a támadásba csúsztak hibák. Megtaláltuk a rutinos vendéglátók elleni gyógyszert. Láthattuk is eredményét a statisztikában, Serit, Mojzest, Papot sokszor csak szabálytalanul tudták megállítani. Mi a pécsi statisztikát nézegettük, egyértelműen kiderült, hogy 12 távoli kísérletből egy sem került a kosárba. Javítani lehet a büntető dobások eredményességét is, 25-ből 12 ért pontot. A Szeged elleni bajnoki visszavágóra a Petőfi SE-nek nem kel várni 2018-ig. Novemberben a Tisza parti együttes a Hepp Kupában érkezik a Mecsek aljára. A hétvégén viszont Székesfehérváron játszanak a Dávid Kornél KA ellen bajnoki mérkőzést.