Meccsösszefoglaló:11.28. BME-MAFC – PTE-EMES Petőfi SE

BME-MAFC  – PTE-EMES Petőfi SE

2017.11.28. 20:00
Tüskecsarnok

Végeredmény: 91-67 (33-22, 20-9, 9-18, 29-18)

Soron következő egyetemi mérkőzésükre Budapestre utaztak a PTE-EMES Petőfi SE fiú kosarasai. A mérkőzés kezdése jól sikerült, az ötödik percig vezettek a vendégek, majd elkezdtek felzárkózni a hazaiak, a 7. percben pedig átvették a vezetést, amit már nem engedtek ki a kezükből.
Az első negyed 33-22-vel zárult, ami azt jelzi, hogy mindkét csapat dobószázaléka jó volt.
A második negyed inkább a pontatlan dobásokiról és a sok eladott-szerzett labdáról szólt. Ennek ellenére a hazai csapat tovább növelte előnyét és 20 – 9 – re nyerte a 2. negyedet.
A 3. negyedben magára talált Sipos Ádám gárdája, meg is nyerte ezt a negyedet 9-18 arányban, ez bizakodásra adott okot. Sajnos a 4. negyedben ismét a hazaiak akarata dominált a pályán, sok kihagyott, pontot nem érő dobás jellemezte Sipos Ádám gárdáját, a hazai csapat pedig egyre jobban távolodott el tőlük a pontok tekintetében. Mindez hozzájárult a mérkőzés végleges eredményének kialakulásához, mely 91-67 lett.

Sipos Ádám, a PTE-EMES Petőfi SE edzője:
Bár teljes kerettel álltunk ki, a várt lendület és a győzelem sajnos elmaradt. Gratulálok a BME csapatának, hazái pályánkon jobban megnehezítjük a dolgukat.

Bagi Melinda, a BME-MAFC edzője:
Gratulálok csapatomnak megérdemelten nyertünk, külön gratulálok Mihalics Gábornak, aki 33 játék perce alatt kimagaslót mutatott be.