Meccsösszefoglaló: 11.25. Kozármisleny-FONTI-FIVE-Petőfi SE – Dombóvári KSE

Kozármisleny-FONTI-FIVE-Petőfi SE – Dombóvári KSE
2017.11.25. Szombat 16:30
Kozármisleny Városi Sportcsarnok

Végeredmény: 86 – 78 (18-17, 15-27, 27-16, 26-18)

NB 2 férfi kosárlabda csapatunk 11.25-én délután 16:30-kor hazai pályán fogadta ellenfelét, a Dombóvári KSE csapatát, a küzdelemnek a Kozármislenyi Sportcsarnoka adott otthont.
A játékot koncentrált és lendületes kezdés után az első negyedet 18:17-re zártuk, majd a második negyednek rugaszkodva fiaink elvesztették a ritmust.
Az eladott labdák és lapattanók ellenfeleink javára válltak, így átvették a vezetést és 15:27 -re zárva a negyedet, 33:44-el, 11 pontos hátránnyal fordultunk a meccs második félidejére.
A szünet után, lendületesebben vágtunk neki a harmadik negyednek, amiben pontosabb passzokkal, öszeszedetteb védekezéssel és taktikusabb játékunkkal behoztuk lemaradásunkat és így tovább folytatódott a szoros küzdelem, amiben 27:16-ra nyerve, egállal 60-60-ra hoztunk a harmadik negyederedményt, így vágva neki a mérkőzés utolsó negyedének.
Végül, egy idegtépő hajszát láthattunk a győzelemért, aminek meg is lett az eredménye, 26:18-ra a negyedet, 86:78-ra pedig a mérkőzést nyerte, a KOZÁRMISLENY-FONTI-FIVE-PETŐFI SE.

Petőfi Áron, KOZÁRMISLENY-FONTI-FIVE- PETŐFI SE edzője:
Az első félidőben megint csak nem találtuk a játékunkat, tudásunk alatt teljesítettünk, de örülök, hogy a második félidőre sikerült felszabadultan játszanunk és megnyernünk a mérkőzést. Ez azt jelenti, tudunk maradni az első 4-re pályázó csapatok között, de ha előrébb szeretnénk kerülni, akkor a mérkőzések elejét sokkal jobban kell kezdenünk, ritmusosabban játszanunk, de gratulálok a csapatomnak, mert 2 vereség után, most győzelemmel sikerült helytállnunk és a második félidőben mutatott játékunkra építgetve kell a továbbiakban haladnunk.

Szőke Balázs, Dombóvári KSE edzője:
Tudtuk, hogy egy erős ellenfél otthonába fogunk látogatni. Próbálkoztunk a hárompontos dobásainkkal, de nem volt az igazi, aztán a második negyed végére, elkaptuk a ritmust és ezáltal sikerült egy pici előnyt kiharcolnunk. Amit az öltözőben megbeszéltünk, abból nem láttam vissza semmit, hisz a második félidőben nagyon puhán védekeztünk, rengeteg pontot kaptunk, így nem is lehetett más a vége, mint vereség. Gratulálok ellenfeleinknek a győzelemért.