Meccsösszefoglaló: 2019.02.05. PTE-EMES Petőfi SE – NKE Csata

Női Nyugati csoport, 6. forduló
2019.02.05. kedd
19:45
Végeredmény:   60 – 58       (20-11, 8-21 , 17-15 , 15-11 )

A hazai csapat nagyon jól kezdte a mérkőzés, a 6. percben 17-1 volt az állás. Vendég Időkérés után az NKE-Csata magára talált és a negyed végére 9 pontra került a pécsi gárdától. Ezt követően a megtalált jó formát át tudták vinni a második negyedre, aminek meg is lett az eredménye, félidőben már 4 ponttal ők vezettek. A harmadik negyedben mindkét oldalon születtek szép megoldások, mégis a hazaiak kerültek 2 pontos előnybe a 3. negyed végére. Itt már érezhető volt, hogy mindkét csapat meg akarja nyerni a mérkőzést és ezért a sportszerűség keretein belül mindent meg is tesznek. A 9. percben egál volt az eredmény, majd a taktikai időkérések után a hazai csapat 6 másodperccel a vége előtt bedobta a győzelmet jelentő kosarat, amire a vendégek már nem tudtak válaszolni.

Sipos Ádám, a PTE-EMES Petőfi SE edzője:
Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, ezt tükrözte az eredmény is: 17-1. Ezután a vendégek védekezési taktikát váltottak – átálltak zóna védekezésre, aminek sajnos nem találtuk az ellenszerét. Az volt a szerencsénk, hogy az ellenfél miután átlendült a holtponton, nem tudtak nagy előnyre szert tenni, mindig sikerült kontrakosárral válaszolni a sikeres dobásaikra. A játék végén pedig szerencsénk volt és Pap Regina győzelemhez segítette a csapatot ezen a mérkőzésen – ezúton is köszönöm neki, hogy eljött és játszott velünk. Van még min dolgoznunk, fejlődnünk kell – ezen leszünk a jövőben is.

Mányoki Fanni, az NKE Csata edzője:
Gratulálok a csapatomnak, mert nagyon jól küzdöttek. Úgy gondolom, hogy a végén voltak olyan bírói ítéletek, amelyek segítségével az ellenfél fordított: 2 sportszerűtlen hibát nem kaptunk meg és ezért két ponttal tudtak nyerni. Dolgozunk tovább, nem tudtunk erre a mérkőzésre rendesen felkészülni, de a visszavágón biztosan vissza fogunk vágni és remélem mi is megkapjuk a hazai fújást.