Meccsösszefoglaló: 2019.02.21. PTE-ÁOK Petőfi SE – Pécsváradi Spartacus SE

PTE-ÁOK  Petőfi SE  –  Pécsváradi Spartacus SE
2019.02.21.
TTK Sportcsarnok

Végeredmény: 22 – 29  (13 – 16 )

Csütörtök késő este, 20:15-kor női kézilabda csapatunk, a Pécsváradi Spartacus Se együttesét látta vendégül, ezzel az idei év első küzdelmével megkezdték a tavaszi szezont, aminek a TTK Sportcsarnoka adott otthont.

Lányaink enervált kezdésével szemben, riválisaink kiegyensúlyozott fellépése hamar megalapozta a játék ritmusát. Már a mérkőzés első perceiben 4 gólnyi fölényt szereztek, amit szinte egészen a félideig tartani is tudtak. Csapatunk igyekezete ellenére, nem tudott felzárkózni. A vendég, húzó erőként hatott lányainkra, de hiába a szép gólhelyzetekből szerzett gól, visszafutásban szétszórt felállásunk, szétesett védekezést tanúsított, amin ellenfeleink hamar rést találva szereztek újabb gólokat. Ezzel a játékkal, félideig 3 gólnyi különbséggel, 13:16-ra alul maradtunk, így rugaszkodva neki a meccs második részére. A szünetben riválisaink pár taktikai utasítást kapott, új edzőjétől, ami igen csak hatásosnak bizonyult. Visszatérve a pályára, feszes védekezésük lehetetlenné tette, az első percekben, hogy csapatunk hálóba találjon. Támadásaikat pedig rendre góllal fejezte be, ezzel lendületesen tovább gyarapítva előnyüket. Ez után lányaink ádáz küzdelme hiábavaló volt, hisz nem tudtak lépést tartani a Pécsvárad csapatával, akik végül jelentős fölénnyel 7 góllal, 22:29-re nyerték a meccset.