Meccsösszefoglaló: 2019.05.03. Hosszúhetény SE – PTE-ÁOK Petőfi SE

Alsóház, Rájátszás 5.forduló
Hosszúhetény SE  –  PTE-ÁOK Petőfi SE
2019.05.03.

Végeredmény:  26  –  37     ( 13 – 18 )

Péntek este Pécsváradra utaztak férfi kéziseink, hogy megmérkőzzenek ellenfelükkel, a Hosszúhetény Se csapatával. A mérkőzést, a Pécsváradi Városi Sportcsarnokban rendezték, 19:30-kor.

A csapatok ismerve egymás játékát tudták, hogy egy szoros és mozgalmas mérkőzésre számíthatnak, így nem is vették félvállról és a megszokottnál több játékossal, 3 cserével utaztunk Pécsváradra, hogy méltó ellenfélként küzdhessünk meg a pályán. Viszont, a hazai Hosszúhetény együttese, váratlan fordulatként, most kevesebb játékossal tudott kiállni ellenünk, ezzel a létszámbeli különbség fokozta előnyünket.
Nekilendülve a küzdelemnek, az első 10 percben lépést tudtak tartani velünk ellenfeleink, aztán egy 3 perces holdpontban 4 gólt hajítottunk a kapujukba, ezzel megrekesztve őket játékukban. Mi addig kiegyensúlyozott csapatmunkával, 5 gólnyi előnyt kovácsolva, 13:18-ra zártuk a félidőt.
A második játékrészt kezdve együttesünk elbízta magát és közel engedte riválisait, így fellendült játékukkal ostromolták kapunkat, de mind ez nem volt elég, hogy egyenlíteni tudjanak az eredményen. Együttesünk szintén a 10. percre, felébredt alvó játékából és összeállt a csapat védekezése, ezáltal erős fallal szemben továbbra sem hagyták vetélytársaikat érvényesülni. A meccs végéig, ideális gólhelyzeteket kialakítva, fáradt ellenféllel szemben tovább gyarapítottuk előnyünket. Végül elsöprő fölénnyel, 37:26-ra nyertük a mérkőzést.